تیر ۵, ۱۴۰۳

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home3/aristefl/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

پوشش تفلون در صنعت نفت و گاز

۱ min read

با توجه به نیازهای زیست محیطی در صنعت نفت و گاز، راه حل هایی را می توان با پوشش های محافظ PTFE پیدا کرد. سوپاپ ها از اصطکاک کم و پوشش های آزاد کننده بهره می برند. عملکرد سنسورهای جریان با استفاده از PTFE افزایش می یابد.

اتصال دهنده ها به ویژه برای پوشش های PTFE مناسب هستند، با توانایی پوشش ها برای ارائه بارهای گشتاور دقیق، با وجود اینکه بست های پوشش داده شده از محافظت در برابر خوردگی که توسط پوشش های PTFE ارائه می شود، بهره می برند.

تجهیزات سر چاهی که تحت شرایط شدید کار می کنند می توانند از پوشش های PTFE با عملکرد بالا، هم برای مقاومت در برابر خوردگی و هم برای خواص تحمل بار و رهاسازی، استفاده کنند.

کاربردهای نفت و گاز برای سایر دستگاه‌های مکانیکی که می‌توانند از پوشش‌های PTFE سود ببرند، از مکانیسم‌های قفل، رابط‌های مکانیکی، و همچنین حلقه‌های مهر و موم و واشر متغیر است.

محصولات تفلون که اخیراً منتشر شده‌اند دارای محافظت قابل‌توجهی در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند که به تطبیق پذیری چشمگیر محصول می‌افزاید. یکی از صنایعی که از این پیشرفت سود می برد، صنعت نفت و گاز است. با توجه به اینکه بسیاری از عناصر صنعت نفت و گاز در معرض نور خورشید قرار دارند، حفاظت از اشعه ماوراء بنفش یکی از نگرانی های اصلی این صنعت است. اکنون که تفلون می تواند در برابر قرار گرفتن در معرض طولانی مدت اشعه ماوراء بنفش محافظت کند، می تواند ویژگی های سنتی نچسب، ضد گال و مقاوم در برابر خوردگی خود را به یک صنعت حیاتی برساند.

محصولات تفلون که اخیراً منتشر شده‌اند دارای محافظت قابل‌توجهی در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند که به تطبیق پذیری چشمگیر محصول می‌افزاید. یکی از صنایعی که از این پیشرفت سود می برد، صنعت نفت و گاز است. با توجه به اینکه بسیاری از عناصر صنعت نفت و گاز در معرض نور خورشید قرار دارند، حفاظت از اشعه ماوراء بنفش یکی از نگرانی های اصلی این صنعت است. اکنون که تفلون می تواند در برابر معرض طولانی مدت اشعه ماوراء بنفش محافظت کند، می تواند ویژگی های سنتی نچسب، ضد گال و مقاوم در برابر خوردگی خود را به یک صنعت حیاتی برساند.

پوشش های متداول TEFLON™

PTFE

857G (تفلون آبی) پرکاربردترین پوشش PTFE در صنعت نفت و گاز است.

PFA

یاقوت قرمز PFA به دلیل مقاومت بسیار بالای شیمیایی و خوردگی آن محبوبیت زیادی دارد

 

مشخصات و تست مربوطه

ASTM-B117-11

پوشش های تفلون در صنعت نفت و گاز آزمایش های گسترده ای را برای مقاومت در برابر پاشش نمک تجربه می کنند.

 

ویژگی­های مهم ™TEFLON

مقاومت در برابر خوردگی بالا

مقاومت شیمیایی بالا

خاصیت ضد صفراوی

ضریب اصطکاک پایین

محافظت در برابر اشعه فرا بنفش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
error: Content is protected !!