تیر ۳۰, ۱۴۰۳

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home3/aristefl/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

مواد اولیه پوشش تفلون

۱ min read

Teflon نام تجاری ثبت شده از مواد پلاستیکی بسیار مفید پلی تترا فلوئورو اتیلن (PTFE) است. PTFE یکی از کلاس های پلاستیک است که به عنوان فلوروپلیمرها شناخته می شود. پلیمر ترکیبی است که توسط یک واکنش شیمیایی تشکیل می شود که ذرات را به گروه هایی از تکرار مولکول های بزرگ ترکیب می کند. بسیاری از الیاف مصنوعی متداول پلیمرها هستند ، مانند پلی استر و نایلون. PTFE فرم پلیمری تترا فلورو اتیلن است. PTFE دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری است که باعث می شود در تعداد زیادی برنامه کاربردی ارزشمند باشد. دارای نقطه ذوب بسیار بالایی است و همچنین در دماهای بسیار پایین پایدار است. این امر می تواند توسط هیچ چیزی جز گاز گرم فلورین یا فلزات مذاب خاص حل شود ، بنابراین در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. همچنین بسیار نرم و باریک و لغزنده است. این امر باعث می شود تا برای تجهیزات آزمایشگاهی که باید در برابر مواد شیمیایی خورنده ، و به عنوان یک پوشش برای وسایل آشپزی و وسایل آشپزی ، در معرض گرما ، سایش و اصطکاک قرار بگیرند ، به یک ماده عالی تبدیل شود. PTFE برای انتقال مقاومت به لکه به پارچه ها ، فرش ها و پوشش های دیواری و به عنوان ضد آب در علائم فضای باز استفاده می شود. Ptize دارای هدایت الکتریکی کم است ، بنابراین یک عایق الکتریکی خوبی ایجاد می کند. از آن برای عایق کاری کابل ارتباطی داده استفاده می شود و برای تولید نیمه هادی ها ضروری است. PTFE همچنین در انواع کاربردهای پزشکی ، مانند پیوندهای عروقی یافت می شود. یک پارچه فایبرگلاس با پوشش PTFE برای محافظت از سقف فرودگاه ها و استادیوم ها استفاده می کند. PTFE حتی می تواند برای بافندگی جوراب در فیبر گنجانیده شود. اصطکاک کم PTFE جوراب ها را فوق العاده صاف می کند و از پا در برابر تاول محافظت می کند.

بسته به ویژگی های خاص مورد نظر برای محصول نهایی ، PTFE می تواند از چند طریق تولید شود. بسیاری از مشخصات این فرآیند اسرار اختصاصی تولید کنندگان است. دو روش اصلی تولید PTFE وجود دارد. یکی پلیمریزاسیون تعلیق است. در این روش ، TFE در آب پلیمری شده و در نتیجه دانه های PTFE ایجاد می شود. دانه ها را می توان بیشتر به گلوله هایی پردازش کرد که می توان آنها را قالب بندی کرد. در روش پراکندگی ، PTFE حاصل یک خمیر شیری است که می تواند به یک پودر ریز پردازش شود. هر دو خمیر و پودر در برنامه های پوشش استفاده می شود.

پلیمریزاسیون پراکندگی

پلیمریزاسیون PTFE با استفاده از روش پراکندگی منجر به پودر ریز یا یک ماده مانند خمیر می شود که برای پوشش ها و اتمام ها مفیدتر است. TFE به همراه مواد شیمیایی شروع شده به یک راکتور پر از آب معرفی می شود. به جای اینکه به شدت متزلزل شود ، مانند فرآیند تعلیق ، محفظه واکنش فقط به آرامی آشفته می شود. PTFE به مهره های ریز شکل می گیرد. برخی از آب ها با فیلتر یا اضافه کردن مواد شیمیایی که باعث می شود مهره های PTFE حل شوند ، برداشته می شوند. نتیجه یک ماده شیری به نام پراکندگی PTFE است. از آن می توان به عنوان یک مایع استفاده کرد ، به خصوص در برنامه های کاربردی مانند پارچه. یا ممکن است در یک پودر ریز که برای پوشیدن فلز استفاده می شود ، خشک شود.

وسایل آشپزی بدون رنگ

  • یکی از متداول ترین و قابل استفاده ترین کاربردهای PTFE ، پوشش گلدان ها و قابلمه های بدون رنگ است. ماهیتابه باید از آلومینیوم یا آلیاژ آلومینیوم ساخته شود. سطح تابه باید به طور ویژه برای دریافت PTFE آماده شود. ابتدا تابه با مواد شوینده شسته می شود و با آب شسته می شود تا تمام گریس ها را از بین ببرد. سپس تابه در یک حمام گرم اسید هیدروکلریک در فرآیندی به نام اچینگ فرو می رود. اچ کردن سطح فلز را سخت می کند. سپس تابه با آب شسته می شود و دوباره در اسید نیتریک فرو می رود. سرانجام دوباره با آب دیونیزه شسته و کاملاً خشک می شود.

  • حالا تابه برای پوشش با پراکندگی PTFE آماده است. پوشش مایع ممکن است اسپری یا رول شود. پوشش معمولاً در چندین لایه اعمال می شود و ممکن است با یک پرایمر شروع شود. آرایش دقیق پرایمر یک راز اختصاصی توسط تولید کنندگان است. پس از استفاده از پرایمر، تابه برای چند دقیقه خشک می شود، معمولاً در اجاق همرفت. سپس دو لایه بعدی بدون دوره خشک شدن در میان اعمال می شود. پس از اعمال تمام پوشش، تابه در فر خشک شده و سپس سینتر می شود. زینترینگ حرارت آهسته ای است که برای تکمیل بیلت نیز استفاده می شود. بنابراین معمولاً فر دارای دو ناحیه است. در منطقه اول، تابه به آرامی تا دمایی گرم می شود که آب موجود در پوشش تبخیر شود. پس از تبخیر آب، تشت به منطقه داغ‌تری منتقل می‌شود، که ظرف را در حدود ۸۰۰ درجه فارنهایت (۴۲۵ درجه سانتی‌گراد) برای حدود پنج دقیقه متخلخل می‌کند. این PTFE را ژل می کند. سپس تابه را می گذاریم تا خنک شود. پس از خنک شدن، آماده هرگونه مراحل مونتاژ نهایی و بسته بندی و حمل است.

  • اقدامات کنترل کیفیت هم در تأسیسات اولیه تولید PTFE و هم در گیاهان انجام می شود که مراحل پردازش بیشتر مانند پوشش ها انجام می شود. در تأسیسات تولید اولیه ، روشهای استاندارد صنعتی برای تعیین خلوص مواد تشکیل دهنده ، صحت دما و غیره دنبال می شود. محصولات نهایی برای مطابقت با استانداردها آزمایش می شوند. برای پراکندگی PTFE ، این بدان معنی است که ویسکوزیته و وزن مخصوص پراکندگی مورد آزمایش قرار می گیرد. آزمایش های دیگر نیز ممکن است انجام شود. از آنجا که تفلون یک محصول تجاری است ، تولید کننده هایی که مایل به استفاده از نام تجاری قطعات یا محصولات ساخته شده با تفلون PTFE هستند ، باید دستورالعمل های کنترل کیفیت را که توسط Du Pont ارائه شده است ، رعایت کنند. به عنوان مثال ، در مورد تولید کنندگان وسایل آشپزی غیر استیک ، سازندگان آشپزخانه به برنامه صدور گواهینامه کیفیت Du Pont پایبند هستند ، که نیاز به نظارت بر ضخامت پوشش PTFE و دمای پخت دارد و در طی هر تغییر چندین بار آزمایش چسبندگی را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
error: Content is protected !!