تیر ۳۰, ۱۴۰۳

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home3/aristefl/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

روکش تفلون

۱ min read

پوشش‌های صنعتی تفلون که به صورت پودر و مایع موجود است، تطبیق پذیری و عملکرد تقریباً بی حد و حصری را برای بسیاری از صنایع ارائه می‌کند. پوشش‌های صنعتی تفلون برای استفاده در بسیاری از کاربردها بر اساس ویژگی‌های زیر مطلوب هستند:

نچسب: تعداد کمی از مواد جامد به طور دائم به یک پوشش صنعتی تفلون می‌چسبند. مواد چسبنده ممکن است به طور موقت بچسبند، اما تقریباً همه مواد به راحتی آزاد می شوند.

ضریب اصطکاک کم: پوشش‌های صنعتی تفلون ضریب اصطکاک جنبشی را بسته به بار، سرعت لغزش و پوشش به محدوده ۰.۰۵ و ۰.۲۰ کاهش می‌دهند.

مقاومت در برابر حرارت: پوشش‌های صنعتی تفلون می‌توانند به‌طور مداوم در دمای ۲۶۰ درجه سانتی‌گراد (۵۰۰ درجه فارنهایت) کار کنند و برای سرویس‌های متناوب تا ۳۱۶ درجه سانتی‌گراد (۶۰۰ درجه فارنهایت)، با تهویه مناسب، بدون تأثیر بر خواص دیگر استفاده شوند.

مقاومت شیمیایی: از آنجایی که تخلخل کم پوشش‌های صنعتی تفلون باعث مقاومت بیشتر در برابر نفوذ می‌شود، محیط‌های شیمیایی روی آن‌ها تأثیری ندارند. تنها مواد شیمیایی که ممکن است اثر منفی داشته باشند، فلزات قلیایی مذاب و عوامل فلوئوردار بسیار واکنش پذیر هستند.

خیس نشدن: پوشش های صنعتی تفلون در برابر آب (آب گریز) و روغن (ولئوفوبیک) مقاوم هستند. انرژی سطحی پایین پوشش‌ها، نیروهای منسجمی را به‌قدری قوی ایجاد می‌کند که آب را دانه‌بندی کند و در سطح پوشش‌ها پخش نشود.

خواص الکتریکی منحصر به فرد: پوشش های صنعتی تفلون دارای استحکام دی الکتریک بالا، ضریب اتلاف کم و مقاومت سطحی بالا در طیف وسیعی از فرکانس ها هستند. افزودن پرکننده ها به پوشش های خاص، استفاده از آنها را به عنوان پوشش های ضد الکتریسیته ساکن تسهیل می کند.

مقاومت در برابر سایش: دوام و چقرمگی عالی به پوشش های صنعتی تفلون کمک می کند تا در برابر خراش و سایش مقاومت کنند. پوشش‌های حاوی پرکننده‌های اضافه شده، جای زخم را به حداقل می‌رسانند.

سازگار با تماس با غذا: بسیاری از پوشش‌های صنعتی تفلون با مقررات منطقه‌ای تماس با مواد غذایی مانند سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA 21CFR) مطابقت دارند.

آیا سرامیک بهتر از تفلون است؟

قبل از اینکه به شما بگوییم که آیا پوشش سرامیکی بهتر از پوشش تفلون است، باید بدانید که این پوشش بسته به اندازه وسیله نقلیه شما، تقریباً ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ روپیه هزینه دارد. در مقایسه، قیمت پوشش سرامیکی از حدود ۱۸۰۰۰ روپیه شروع می شود و با توجه به اندازه ماشین شما و بسته بندی دقیقی که انتخاب می کنید تا ۳۵۰۰۰ روپیه می رسد.

بنابراین، اگر به دنبال روشی برای محافظت از رنگ جیبی هستید، تفلون احتمالا مطمئن‌ترین گزینه شما است. با این حال، اگر به تصویر بزرگتر نگاه کنید، استفاده از پوشش سرامیکی برای وسیله نقلیه شما گزینه بهتری خواهد بود. در حالی که تهیه یک پوشش سرامیکی گران خواهد بود، بسیار بادوام تر خواهد بود و حتی از خراش های جزئی، گرد و غبار، خوردگی و غیره محافظت بیشتری می کند. همچنین در برابر آب و هوای سخت و حتی باران اسیدی مقاوم تر است.

کاربرد پوشش تفلون چیست؟

همانطور که قبلاً گفته‌ایم، استفاده از روکش تفلون می‌تواند مزایای چند برابری به شما بدهد بدون اینکه نیازی به ایجاد فرورفتگی بزرگ در جیب شما باشد. شما می توانید با قیمت ۵۰۰۰ روپیه یک پوشش تفلون مناسب برای خودروی خود تهیه کنید که نه تنها به وسیله نقلیه شما درخشندگی و براقیت بالایی می بخشد، بلکه حتی از رنگ خودروی شما در برابر خراش های جزئی و خوردگی محافظت می کند. به طور مشابه، سرمایه گذاری روی یک پوشش زیر بدنه به شما کمک می کند تا از قسمت زیرین وسیله نقلیه خود در برابر خوردگی محافظت کنید.

روکش تفلون چه رنگی است؟

پوشش های تفلون به گونه ای طراحی شده اند که ماهیت محافظتی دارند تا زیبایی شناختی. از این رو، آنها یک لایه شفاف روی رنگ خودرو شما تشکیل می دهند و رنگی ندارند. با این حال، در واقع انتخاب رنگ محدودی از تفلون وجود دارد که در صورت تمایل به رنگ جدید برای نمای بیرونی ماشین خود، به صورت تجاری در دسترس است. به طور کلی روکش های تفلون در رنگ های خاکستری، مشکی، سبز، آبی، قرمز و قهوه ای به فروش می رسد.

روکش تفلون ضد آب است یا خیر؟

بله، تفلون یک لایه غیر چسبنده، ضد آب و مقاوم در برابر حرارت را روی سطحی که روی آن اعمال می شود تشکیل می دهد. از این رو، پوشش تفلون یک لایه محافظ بر روی سطح خودرو تشکیل می دهد که از تماس رنگ اصلی نه تنها با آب بلکه حتی دمای بیش از حد یا شرایط آب و هوایی سخت مانند باران اسیدی جلوگیری می کند.

در مورد خواص مقاومت در برابر حرارت تفلون، در آزمایشگاه های مختلف آزمایش شده است که این ماده می تواند تا دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند، در حالی که حتی می تواند در برابر خوردگی و اکسیدها مقاومت کند. همچنین از آنجایی که روکش تفلون ضدآب است، بدون نگرانی از زنگ زدگی به راحتی تمیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
error: Content is protected !!