فروردین ۲۷, ۱۴۰۳

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home3/aristefl/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

روکش تفلون صنعتی

۱ min read

پوشش‌های صنعتی تفلون بر روی رنگ اسپری می‌شوند و به صورت خنثی و سفت می‌پزند. پوشش های صنعتی تفلون با ترکیب مقاومت حرارتی با بی اثری شیمیایی تقریباً کل، پایداری دی الکتریک عالی و ضریب اصطکاک کم، تعادلی از خواص را ارائه می دهند.

پوشش‌های صنعتی Chemours (که قبلاً DuPont نامیده می‌شد) تفلون® را می‌توان بر روی فولاد کربن، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، آلیاژهای فولادی، برنج و منیزیم و همچنین مواد غیرفلزی مانند شیشه، شیشه و فیبر کربن، برخی از لاستیک‌ها و پلاستیک‌ها استفاده کرد. چسبندگی بهینه معمولاً با زبر کردن سطح قبل از اعمال پوشش حاصل می شود.

به لطف انواع پوشش‌ها، خواص منحصر به فرد پوشش‌های صنعتی Chemours Teflon® می‌تواند به یک جزء جدایی ناپذیر سطح روی هر نوع قطعه تبدیل شود، از کلاچ‌هایی که راحت‌تر درگیر می‌شوند و سوپاپ‌هایی که در برابر سایش مقاومت می‌کنند تا فنرهای بی‌صدا. با تجهیزات مناسب، پوشش‌های صنعتی تفلون را می‌توان حتی در قسمت‌های خاصی از قطعات هندسی پیچیده، مانند رزوه‌های داخلی مهره، اعمال کرد.

نچسب

مواد جامد بسیار کمی به طور دائم به سطح تفلون می‌چسبند. اگرچه مواد چسبنده ممکن است مقداری چسبندگی نشان دهند، تقریباً همه مواد به راحتی آزاد می شوند.

ضریب اصطکاک پایین

CoF پوشش‌های تفلون معمولاً در محدوده ۰.۰۵ تا ۰.۲۰ است که بستگی به بار، سرعت لغزش و پوشش تفلون خاص مورد استفاده دارد.

خیس نشدن

از آنجایی که سطوح پوشش داده شده با تفلون هم اولئوفوب و هم آبگریز هستند، به راحتی خیس نمی شوند. تمیز کردن آسان تر و کامل تر است و در بسیاری از موارد سطوح خود تمیز شونده هستند.

مقاومت در برابر حرارت

پوشش های صنعتی تفلون می توانند به طور مداوم در دمای ۲۶۰ درجه سانتی گراد کار کنند.

خواص الکتریکی منحصر به فرد

در طیف وسیعی از فرکانس ها، پوشش های تفلون دارای استحکام دی الکتریک بالا، ضریب اتلاف کم و مقاومت سطحی بسیار بالایی هستند. با تکنیک های خاص، این پوشش های غیر رسانا را می توان به اندازه کافی رسانای الکتریکی کرد تا به عنوان پوشش اتلاف کننده ساکن یا رسانا استفاده شود.

پایداری برودتی

بسیاری از پوشش‌های صنعتی تفلون در برابر دمای شدید بدون از دست دادن خواص فیزیکی مقاومت می‌کنند. پوشش های صنعتی تفلون ممکن است در دماهای پایین تا ۲۷۰- درجه سانتیگراد استفاده شوند.

مقاومت شیمیایی

پوشش های تفلون معمولاً تحت تأثیر محیط های شیمیایی قرار نمی گیرند. تنها مواد شیمیایی شناخته شده که بر روی تمام پوشش‌های صنعتی تفلون تأثیر می‌گذارد، فلزات قلیایی مذاب و عوامل فلوئوردار بسیار واکنش‌پذیر هستند.

مزایای پوشش تفلون:

تقریباً همه مواد شیمیایی بر آن تأثیر نمی گذارد

استفاده مداوم در دماهای بالا

سطح لغزنده نچسب

خواص دی الکتریک برجسته

مقاومت در برابر جریان سرد یا خزش بهبود یافته است

کاهش سایش و اصطکاک

ثبات ابعادی بهبود یافته

افزایش سفتی و سختی سطح

انواع پوشش تفلون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
error: Content is protected !!