فروردین ۲۶, ۱۴۰۳

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home3/aristefl/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

پوشش تفلون که به عنوان پوشش محافظ رنگ نیز شناخته می‌شود، اساساً درمانی است که توسط بسیاری از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های جزئیات خودرو برای اطمینان از ماندگاری رنگ توصیه می‌شود. اساساً این پوشش‌ها یک لایه محافظ روی رنگ ایجاد می‌کنند و به آن درخشندگی و درخشندگی بیشتری می‌دهند. تفلون یک شکل شیمیایی از فلوروپلیمر مصنوعی است که ماهیتی غیر چسبنده دارد و اصطکاک اعمال شده روی آن را کاهش می دهد. همچنین توانایی رنگ را برای جلوگیری از خوردگی یا ساییدگی در شرایط دمایی شدید افزایش می دهد.

فرآیند پوشش تفلون

در ادامه مراحل اعمال پوشش تفلون بر روی نمای بیرونی خودرو آورده شده است.

تمام سطح خودرو به خوبی شسته و تمیز می شود تا از شر ذرات گرد و غبار خلاص شود

بدنه خودرو به درستی پاک شده و کاملا خشک شده است

پوشش تفلون به صورت روغن کاری شده روی کل بدنه خودرو اعمال می شود

پس از خشک شدن کامل پوشش اعمال شده در مدت مثلاً ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، ماشین توسط یک دستگاه صاف کننده ماشین صیقل داده می شود تا یک روکش براق بی عیب و نقص پیدا کند.

فرآیند صاف کردن بیش از ۳۰ دقیقه طول می کشد و حتی اگر به درستی انجام شود خراش های جزئی را نیز از بین می برد.

مزیت پوشش تفلون

استفاده از تفلون بر روی بدنه خودرو مزایای متعددی دارد که به شرح زیر است:

بارزترین مزیتی که استفاده از روکش تفلون دارد این است که رنگ ماشین شما به محض اتمام مراحل اجرای آن درخشندگی بسیار جذابی خواهد داشت.

همچنین، اگر پوشش تفلون به درستی اعمال نشود، حتی خراش های جزئی رنگ از بین می رود.

پوشش تفلون همچنین با تشکیل لایه ای بر روی رنگ خودرو به عنوان یک لایه محافظ رنگ عمل می کند که از خراش های جزئی جلوگیری می کند. در حالی که اکثر خودروهای عصر جدید با رنگ براق بالا عرضه می‌شوند، استفاده از یک لایه تفلون می‌تواند باعث شود که خودرو برای مدت طولانی‌تری بکر به نظر برسد.

در نهایت، استفاده از یک لایه تفلون حتی عمر رنگ را افزایش می دهد، البته به شرطی که استفاده از آن هر چند ماه یک بار تکرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
error: Content is protected !!