تیر ۳۰, ۱۴۰۳

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home3/aristefl/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

اتیلن تترا فلئورو اتیلن

۱ min read
پوشش تفلون صنایع نجسب

پوشش‌های PTFE یا پلی‌تترا فلوئورواتیلن، پوشش‌های فلوروپلیمری نچسب برتر با پوشش فیلم نازک بسیار بادوام هستند. این محصولات دارای بالاترین دمای عملیاتی در بین هر فلوروپلیمر و دارای ضریب اصطکاک بسیار پایین، مقاومت سایشی خوب و مقاومت شیمیایی هستند . این پوشش معمولاً در مواردی استفاده می شود که یک پوشش صاف، اصطکاک کم و مقاوم در برابر خوردگی لازم است. یکی از محبوب‌ترین کاربردهای پوشش‌های PTFE برای کاربردهای نچسب یا هر برنامه‌ای که نیاز به پوشش درجه مواد غذایی دارد، است.

روکش PTFE یکی از پرطرفدارترین محصولات نچسب در جهان است. پوشش فلوئوروپلیمر نچسب PTFE دارای خواص آزادسازی فوق العاده ای است و می تواند حداکثر دمای استفاده ۵۰۰ درجه فارنهایت را تحمل کند، بالاتر از هر فلوروپلیمر دیگری این پوشش معمولاً به ضخامت تقریباً ۱ میل اعمال می شود.

پوشش های PTFE (پلی تترا فلوئورواتیلن)

​​پوشش های نچسب، فلوروپلیمری و دمای بالا هستند. آنها دارای سیستم یک لایه یا سیستم دو لایه پرایمر و روکش هستند و دارای چندین ویژگی هستند که آنها را به روکش تبدیل می کند. این نوع پوشش خاص دارای بالاترین دمای عملیاتی در بین تمام فلوروپلیمرها در دمای ۵۰۰ درجه فارنهایت، ضریب اصطکاک پایین و همچنین مقاومت شیمیایی و مقاومت سایشی خوب است. خواص غیر واکنشی آن، به دلیل پیوندهای کربن و فلوئور قوی، این پوشش را برای کاربردهایی که باید در برابر مواد شیمیایی فرار و خورنده مقاوم باشند، عالی می کند.

PTFE Coating

چه پوشش هایی شبیه PTFE هستند؟

اگرچه PTFE پرکاربردترین پلیمر ترموپلاستیک برای مصارف نهایی نچسب، عایق، کم اصطکاک و غیر واکنشی است، اما تنها گزینه نیست. سه جایگزین محبوب عبارتند از:

اتیلن پروپیلن فلوئوردار (FEP)

پرفلوروآلکوکسی (PFA)

اتیلن تترا فلوئورواتیلن (ETFE)

هر یک از این جایگزین ها اندکی کاربرد نهایی، روش کاربرد و ویژگی های مواد مرتبط با PTFE را تغییر می دهد. به عنوان مثال، FEP در مقایسه با PTFE خواص بسیار مشابه نچسب، اصطکاک کم و غیر واکنشی را ارائه می دهد. با این حال، در دمای کمی پایین‌تر شروع به شکسته شدن می‌کند و در برابر استرس مقاومت می‌کند. ETFE چگالی بسیار کمتری نسبت به PTFE نشان می‌دهد و در عین حال کمی واکنش‌پذیرتر است، که منجر به استفاده از آن در عایق‌های هوافضا و کاربردهای پردازش شیمیایی شده است.

نحوه اعمال پوشش های PTFE

PTFE “خامبه دو شکل اصلی، یعنی پودر و مایع وجود دارد و هر کدام روش‌های متفاوتی برای کاربرد دارند. به عنوان مثال، اقلام کوچکتر را می توان غوطه ور کرد و سپس برای حذف مواد اضافی آن را چرخاند. گزینه نهایی شامل شارژ منفی ذرات PTFE با یک تفنگ اسپری مجهز به الکترود و ارائه یک پوشش الکترواستاتیک است. مرحله نهایی پس از هر یک از این کاربردها شامل پخت جسم پوشش داده شده با PTFE در دماهای بالا است.

موارد استفاده از پوشش های PTFE

در حالی که اکثر مردم وقتی به پوشش های تفلون فکر می کنند به تابه ها و قابلمه ها فکر می کنند، حقیقت این است که نیمی از کل تولید PTFE برای سیم کشی در هواپیما و رایانه استفاده می شود. خواص دی الکتریک PTFE و دمای ذوب بالا آن را برای کابل های عایق و مجموعه های رابط ایده آل می کند. بردهای مدار چاپی مورد استفاده در فرکانس های مایکروویو نیز اغلب از PTFE به عنوان عایق استفاده می کنند. عایق بندی خوب برای ایمنی حیاتی است و به همین دلیل است که بسیاری از صنایع به PTFE اعتماد دارند، پوششی که در زمان آزمایش شده و نتیجه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
error: Content is protected !!